Nazwa przedmiotu: Serce arcydemona
Typ: Wspaniały przedmiot
Występowanie: Legendarne

Wedle legendy to przerośnięte diabelskie serce zostało wyrwane z arcydemona Alithina podczas bitwy piekielnej. Jeśli wierzyć przekazom serce mierzyło aż 30cm i warzyło 5kg. Serce mimo śmierci właściciela wciąż bije wyrzucając z resztek tętnic gorące płomienie ze swojego płonącego wnętrza. Zewnętrzna część serca otulona jest grubymi łańcuchami, które jakby powstrzymywały serce przed wybuchem.

Choć serce wydaję się być z natury złe – istnieje w nim niewielka cząstka dobra, która może być wykorzystana przed wysokiego poziomu kapłanów lub paladynów do oczyszczenia artefaktu. Używanie serca wymaga od użytkownika rozległej wiedzy na temat arkanów i błogosławieństwa kapłańskiego lub paladyńskiego.

Zestrojenie się z sercem umożliwia właścicielowi rzucanie na żądanie zaklęcia “Hellish rebuke jako zaklęcie II poziomu”, oraz daje odporność na obrażenia od ognia. Zespolenie się z artefaktem wywołuje jednak dość poważne konsekwencje.

Konsekwencją zespolenia z piekielnym artefaktem jest przerażająca klątwa. Nie dość, że postać z grunty staje się zła to podczas zespolenia otrzymuje 15k6 obrażeń nekrotycznych i ogromną bliznę w klatce piersiowej, której wzory układają się w złowieszczy piekielny łańcuch. Ponadto każda postać w promieniu 100 stóp od ciebie nie może kontaktować się z żadnych bogiem a obrażenia od światłości zamieniają się w nekrotyczne.

Jeśli postać zginie posiadając zespolenie z sercem to trafia na niższe plany piekieł, skąd uratować może postać tylko boska interwencja. Zwykłe wskrzeszenia kapłańskie przestają działać.

Demoniczne serce posiada również parę zalet. Postać zyska nie tylko możliwość porozumiewania się w diabelskim języku, ale uzyskuje również możliwość przywołania diabelskiego chowańca (maksymalnie 5 poziomu), którego obecność trwać może nawet do godziny.

Wszystkie zaklęcia postaci, które powodowały obrażenia od światłości od teraz powodują obrażenia nekrotyczne.

Źródło: The Griffons Saddle Bag