Link do mapek

Link do I części przygody

 

  1. Strych w Stajni

W pomieszczeniu magazynowym stajni (obszar 9) znajdują się schody, prowadzące na strych z sianem, który wypełniony jest, zgodnie z przeznaczeniem, belami siana powiązanymi żyłką. Podwójne drzwi na północnej ścianie są jedynym sposobem na dostarczenie dużej ilości siana do pomieszczenia, natomiast duża drewniana rampa niedaleko drzwi służy do przenoszenia mniejszych rzeczy ze strychu lub na strych. W tym samym celu można zastosować mały system kół pasowych przy drzwiach i rampie. W podłodze znajdują się klapy, które pozwalają stajennym na szybkie zrzucanie siana bezpośrednio do boksów dla koni.

  1. Pokój z Tofeami

Ulubione miejsce Rathnira w całym Oakleaf. Przychodzi on tutaj i spędza godziny, gapiąc się na swoje trofea, to jest dwa łosie (te, które wyrzeźbione są na stole w pokoju konferencyjnym, bazują na tych dwóch egzemplarzach), potężna głowa dzika, podobnie masywna głowa barana oraz niedźwiedzia. Udany test na Inteligencję (Śledztwo) ST 15 ujawnia, że głowę dzika można pociągnąć do siebie, jakby były zwykłymi drzwiami. Za głową znajduje się sejf zawierający kasetki z bogactwami. Udany test na Zręczność (Narzędzia Złodziejskie) ST 16 pozwala na otwarcie pudełek, w których znajdują się monety, czeki, rachunki bankowe i inne drobiazgi o łącznej wartości 7.000 sztuk złota.

W drugiej części sali dominuje ładny dywan z eleganckimi wzorami, pasującymi do wystroju holu. Dwa stoliki kawowe z drogimi smakołykami i deserami dopełniają obraz bogactwa, aby ugościć odpowiednio każdego, kogo Rathnir zechce tu przyjąć. Goście mogą odwiedzić to pomieszczenie tylko pod obecność Vamina lub Rathnira – nie mogą oni wchodzić tu bez nadzoru któregoś z nich.

 

  1. Pokój Vamina, Mimo że Rathnir pozwolił Vaminowi, aby wybrał sobie dowolny pokój w Oakleaf, skromny pół-elf wybrał sobie mały, jednoosobowy pokój. W swoim małym sanktuarium Vamin posiada łóżko, palenisko i skrzynię na swoje rzeczy osobiste – przychodzi on tu tylko w nocy, aby położyć się spać.

Vamin (Fanatyk Kultu) jest nie tylko asystentem Rathnira, ale także jego ochroniarzem, gdy przebywa on akurat na swoim dworze. Pół-elf cały czas przebywa u boku swojego szefa, a w razie potrzeby biegnie mu na pomoc, nie zważając na inne rzeczy.

  1. 22. Jednoosobowe Pokoje do Wynajęcia

Dwór Oakleaf posiada trzy pokoje do wynajęcia. W każdym z nich znajduje się palenisko, skrzynia i stół lub małą półkę na książki. Wszystkie trzy pokoje mają okna z brązowymi zasłonami, które pasują do pościeli.

  1. Przedsionek Drugiego Piętra

Przedsionek drugiego piętra otwiera się na hol. Przy drzwiach dwuosobowych sypialni znajduje się dywan o prostych, liniowych wzorach, a kolejny dywan z rysunkami astronomicznymi ozdabia podłogę przed sypialniami jednoosobowymi. Dwie donice z drzewkami bonsai znajdują się w pobliżu południowej strony pomieszczenia.

24 Podwójne Sypialnie do Wynajęcia

Dwór Oakleaf ma dwie sypialnie królewskie, obie posiadają garderobę i dwa krzesła skierowane w stronę okien wysokich na całą wysokość ściany, z których rozciąga się widok na las. Jedna z sypialni posiada palenisko, co czyni ją najdroższym pokojem w Oakleaf.

  1. Sypialnia dla Par do Wynajęcia

Ten pokój ma prawie taką samą wielkość jak pojedyncze sypialnie, ale posiada większe łóżko – dzięki czemu mogą tu spać jednocześnie dwie osoby. Pokój ten jest przydatny dla odwiedzających par, których nie stać na podwójną sypialnię.

  1. Piwniczka

Do piwniczki wiodą dwa różne wejścia, schody w kuchni (obszar 13) lub rampa wjazdowa z zewnątrz. Pomieszczenie pełne jest skrzynek i beczek z suszoną żywnością i zbożem, istny arsenał zapasów, który wypełnia przestrzeń pod Oakleaf. Dużą część sali zajmują ogromne kadzie fermentacyjne z domowymi napitkami i mocniejszymi alkoholami. Na stołach spoczywają duże płaty baraniny, dziczyzny i cielęciny, które są konserwowane wylewającą się na nie wodą z wysokim stężeniem soli. W skrzyniach i na niektórych stołach znajdują się również zapasy warzyw i owoców, które z natury są bardziej wytrzymałe na czas i mogą być bezpiecznie przechowywane bez dodatkowej konserwacji.

 

 

Tłumaczone w ramach projektu fanowskiego

Jacek Szewczyk

Marek Kozłowski